Asjatame endiselt teisel korrusel

Kogu pööningu ehituse juures on parim uudis see, et kogu kandevkonstruktsioon on laitmatus korras. Antud juhul tähendab see, et 80 aastat ei anna endast negatiivses mõttes üldse märku. Üks põhjustest peitub kindlasti ka selles, et katus on korralik – tegemist on puitsindelkatusega, mille peale on paigaldatud eterniit.

DSC01253Kerge pilguheit sindelkatusele maja sisemusest.

Vahelae talade vahel oli kohati väga palju ruumi ning see andis meile võimaluse peita sinna vanu uksi, mis majast eemaldatud ning mida taaskasutada ei plaani. Üldiselt on vahelagi planeeritud selliselt, et põranda alla jääb 100mm kivivilla, aga kuna kohati oli teise korruse põranda all 300mm tühja ruumi, täitsime alumise suure kihi villa jääkidega ära ning seejärel panime kõige ülemisse kihti põrandaplaadi alla korraliku 100mm kivivilla plaadid. Põhimõtteliselt oleks võinud ka kõik vahelae tühimikud täita korralike kivivillaplaatidega, kuid kuna kahe korruse vahel omab vill vaid heliisolatsiooni funktsiooni, siis on jääkide kasutamine rahalise kokkuhoiu mõttes mõistlikum.

DSC01226Vana ukse uus funktsioon põranda sees (mitmed teised uksed leiavad siiski taaskasutust oma tavapärasel viisil).

DSC01247Suurem osa “mustast” põrandast on teisel korrusel juba valmis…

Kui katuslaed soojustatud ja torud põrandate alt läbi maja veetud, hakkame paralleelselt põrandate paigaldamisega tegelema ka ventilatsiooniga. Kõik ventilatsioonitorude jagamised ning ka torud ise jäävad lae peale, mistõttu pole neid vaja vedada mööda seinu või lae alt. Esmajärjekorras plaanime paigaldada väljatõmbetorud, sest neid on vähem ning nendega on alustuseks lihtsam toimetada. Peale seda liigume tööde järjekorras millalgi ka sissepuhketorustiku paigaldamiseni – millal täpselt, selgub jooksvalt.

DSC01183Ventilatsiooni väljatõmbeava tulevases vannitoas (plafoon lisandub hiljem).


“Success isn’t always about greatness. It’s about consistency. Consistent hard work leads to success. Greatness will come.” Dwayne Johnson

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s