Esimene aimdus tulevasest sissepääsust

Järgmiseks saame tuuletõkkekanga paigaldada ka ülejäänud osale hoonest – justkui ootamatult tekivad seinad ning see annab lõpuks võimaluse saada aimu juurdeehitusest kui tervikust. Tuuletõkkekanga peale paigaldame esialgu ainult vertikaalsed roovid. Hiljem, kui jõuame fassaadini, paigaldame alumisse ossa ka horisontaalse roovi, millele jäävad vahed sisse, et õhk saaks liikuda seina alt kuni üles räästani välja.

DSC01374Tuuletõkkekangaga kaetud “karp”

Kui “karp” valmis, paigaldame esikule ka ajutise ukse, mille leidsime vanast saunamajast. Tegemist ei ole küll esimeses nooruses uksega, kuid õnneks on see piisavalt korralik, et täita ajutiselt ukse funktsiooni – hoida kinni tuult, et see läbi maja ei puhuks. Vältimaks ülearust tuuletõmmet, ei plaani me esialgu ka aknaauke (mis asuvad mõlemal pool ust) sisse lõigata.

DSC01572Ajutine uks on küll pisike, kuid täidab oma funktsiooni hästi

Ehitusjärk jõuab taas põrandani, sest hädasti on juurde vaja korralikku horisontaalset pinda, kus materjale ladustada. Üldjoontes on põrand sama lahendusega nagu ülejäänud majas – alt tuulutatav. Põranda alla keskele paigaldame lisatala, mille alla on laotud tellistest tugipost, mis omakorda toetub suurele betoonist plaadile. Lisatala eesmärk on muuta põrandat stabiilsemaks, kuna sille on 6 m. Põranda taladeks kasutame 50x200mm talasid ning paigaldame need 300mm sammuga. Kõige alumiseks kihiks paigaldame roovid, mis jäävad hoidma tuuletõkkeplaate. Selle peale tuleb kahes kihis 100+100mm kivivilla, mis on paigaldatud ülekattega.

DSC01638Taaskord soojustame põrandat – seekord juurdeehituse oma

Enne veel, kui jõuame põrandaplaatide paigaldamiseni, tuleb paika panna ka sauna mõeldud trapp. See on mõeldud peamiselt sauna puhastamisel tekkinud vee äravoolu jaoks. Seejärel läheb villa peale 22-millimeetrine põrandaplaat ning juurdeehituse “must” põrand ongi valmis!

DSC01646Taas oleme ühe põranda võrra “rikkamad”

DSC01697Paremal pool on näha esimesi ettevalmistusi sauna põranda valu jaoks

DSC01698Sissepääs esikust köök-söögituppa

 


“Building your home is about desire, fantasy. But it´s achievable, anyone can do it.”

Kevin McCloud

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s