Milleks see blogi?

Eelkõige sai blogi loodud selleks, et suurest ettevõtmisest säiliks struktureeritud mõtted ja mälestused. Selle kodu loomine saab olema väga pikaajaline projekt ning seetõttu oleks hea sellega kaasnevaid mõtisklusi ja tegemisi kronoloogilises järjekorras talletada.

Teine suur soov oleks selle blogi kaudu motiveerida ka teisi inimesi ette võtma (esialgu) võimatuna tunduvaid eesmärke. Algus on alati kõige keerulisem, kuid edasi läheb kõik justkui loomulikult. Muidugi ei teki miski iseenesest ja tööd-vaeva tuleb kõvasti näha. Siinkohal oleks oluline meelde tuletada üht väga tähtsat mõtet motivatsiooni kohta: “Tihti arvavad inimesed, et motivatsioon eelneb tegevusele. Tegelikult kasvab motivatsioon just tegutsemise käigus.” (tundmatu autor) Seega, veelkord, tuleb lihtsalt alustada!

Loodetavasti suudame oma tegemiste-toimetamistega piisavalt inspireerida ning pakkuda ka praktilisi töövõtteid ja näpunäiteid, mis ärataks lugejate peas erinevaid mõttealgatusi. Meie mõtted ja võtted ei ole kindlasti ainuõiged ning on esitatud vaid eesmärgiga jagada. Igaüks valib muidugi vastavalt oma tingimustele ja võimalustele materjale, töövõtteid ning kujunduselemente. Meie kodu saab olema üpris maalähedase olemusega, kasutades võimalusi (nt palkseina olemasolu), mida see 1939. aastal ehitatud maja endaga juba kaasas kannab. Samas oleme kogu maja lahenduse ja kujunduse tõsiselt läbi mõelnud ning vajadusel “liigutame” seinu, muudame akende asukohti ning ka muu otstarbeka lammutamise ees ei kohku. Võimalikult palju püüame ära teha oma pea ja kätega, kuid samas järgida väljavalitud stiili, tehes nii, et oleks tehtud korralikult. Püüame silmas pidada, et jääksime tehtud valikutega rahule vähemalt paarikümneks aastaks.

Meie maja on kaheosaline – üks osa kuulub minu vanematele ja teises osas hakkame toimetama meie elukaaslasega. Põhiliselt on blogi pühendatud meie (just selle vanema, kehvemas seisus olevale) majaosa ehitusele. See on küllaltki suur, vajab kapitaalremonti ning just seetõttu kujutab endast põnevat väljakutset. Lisaks majale tuleb palju juttu ka õuealast, haljastusest ning krundile ehitatavatest kõrvalhoonetest. Samuti kajastame meid ümbritsevat imelist loodust ja selles leiduvaid nähtusi ja helisid – kolisime ju ikkagi maale!

quote-1460228_960_720